Moje postanowienia na rok 2015

Wiem, że już minął prawie styczeń, jednak przemyślałam kwestię postanowień noworocznych i doszłam do wniosku, że jeśli nie wyznaczę sobie celów, do których będę dążyć, cały rok pójdzie się paść. Lubię wyznaczać sobie cele, codziennie piszę karteczkę z rzeczami, które muszę zrobić. To pomaga mi wykorzystać dzień w 100 %. A Wy planujecie dzień czy robicie wszystko pod wpływem chwili ?

W tym roku mam kilka postanowień i rzeczy, które chciałabym zrobić. Oto one:

1. Odwiedzić kilka nowych miejsc, w których jeszcze nie byłam.

Wiem, że jestem jeszcze młoda, jednak uwielbiam podróżować i jeśli tylko nadarzy się okazja z chęcią gdzieś pojadę. Polska, Anglia, Francja – nieważne ! O egzotycznych miejscach już nie wspomnę. Po każdej wyprawie pozostają świetne wspomnienia których nie da się opisać i kupić.

page

2. Czytać więcej książek.

Przyznam się bez bicia, że molem książkowym nigdy nie byłam, jednak uwielbiam książki psychologiczne i biografie. Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się przeczytać więcej książek, a czas, który poświęcam na śledzenie nowinek w internecie przeznaczę na bardziej pożyteczne czynności.

books

3. Doceniać każdą, nawet najmniejszą rzecz.

Często skupiam się na dużych rzeczach, a zupełnie zapominam o tych mniejszych. W rezultacie nie doceniam sytuacji mniejszej rangi, a przecież warto doceniać każdą chwilę, bo życie mamy tylko jedno :).

10895047_438269609656265_1760512659_n

4. Dokonywać racjonalnych zakupów.

Zdarza mi się kupować rzeczy, których nie potrzebuję, ale poznałam kilka sposobów, które pomagają mi ograniczyć wydatki. Od jakiegoś czasu wolę kupić jedną, porządną rzecz, niż kilka gorszych jakościowo.

 buy less

5. Ćwiczyć 5 razy w tygodniu.

Aż trudno uwierzyć, że godzina ćwiczeń może tak pozytywnie wpłynąć na człowieka ! Oprócz satysfakcji, jaką odczuwam po dobrze wykonanych ćwiczeniach, mam lepszy humor i dużo energii na resztę dnia.

gggg

6. Przykładać się do nauki języków obcych.

Bardzo lubię języki, a ich nauka nie sprawia mi trudności. W tym roku planuję oglądać filmy, czytać gazety i książki w języku angielskim. Zaczynam od dziś !

10903177_329157567279444_347073253_n

7. Dodawać 2-3 wpisy w tygodniu.

Jak widzicie wkręciłam się w blogowanie. Pochłonęło mnie to całkowicie i uwielbiam to robić. Dodaję częściej wpisy, poszerzam tematykę, dodaję więcej zdjęć na portale społecznościowe.  Mam nadzieję, że nie ubolewacie z tego powodu – wręcz przeciwnie.  Bardzo się cieszę, że coraz więcej osób czyta bloga, ogląda moje zdjęcia i wpisy -to dla mnie impuls do działania !

10943140_792060750831471_670405928_n

A jakie są Wasze postanowienia noworoczne ? Śmiało piszcie, jestem ciekawa ! 🙂

0 I like it
0 I don't like it

9 komentarzy

 1. Ja tak samo jak ty zacznę więcej ćwiczyć. :)

 2. Gdybym była tylko wytrwała to wykonałabym te wszystkie postanowienia.
  W tym roku zamierzam tak zrobić. Trzymam za Ciebie kciuki. :)
  http://hi-im-crazy.blogspot.com/

 3. Powodzenia w utrzymaniu postanowień! Mam nadzieję, że Ci się uda :)

 4. super postanowienia. wierzę, że wytrwasz. ja kiedyś ćwiczyć nie lubiłam i musiałam się zmuszać, a teraz nie umiem nie ćwiczyć. dzisiaj boli mnie kręgosłup i nie jestem w stanie ćwiczyć, to mnie roznosi :D a na zdjęciach, które dodałaś, jeszcze moja ukochana Kayla z którą ćwiczę! :( podróżować też bym więcej chciała, ale niestety fundusze nie pozwalają. mam nadzieję, że "jeszcze"... tak więc powodzenia i miłego weekendu! :*

  • Super, że teraz ćwiczenia sprawiają Ci przyjemność ! :) Szczerze mówiąc, nie wiedziałam, że to Kayla - dzięki za informację ! :* Marzyć można, da się zorganizować tanio wyjazd :)).

 5. Powiem Ci, że te postanowienia zaczynają mi dawać do myślenia. Życzę Ci, abyś wszystkie je wypełniła do samego końca, w stu procentach :)
  Jeśli masz ochotę zajrzyj do mnie. http://coconutsweetness.blogspot.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *