Czy poniedziałek to najgorszy dzień tygodnia?

Może dla większości pracujących osób tak… bo praca, obowiązki, koniec weekendu. Przecież poniedziałek to pierwszy dzień rozpoczynający roboczy tydzień, ograniczający godziny snu do minimum przez poranny budzik o 6… To w tym dniu idę do szkoły i spędzam tam kilka godzin na siedzeniu w ławce, przysłuchując się nauczycielom. Zatem jak go lubić, skoro w ciągu kilku sekund wymyśliłam aż tyle argumentów przeciw?

Zmienić podejście! Gdybym myślała powyższymi kategoriami, każdy z nich byłby nieudany, spędzony na zmartwieniach. Lepiej pomyśleć, że to kolejny tydzień zdobywania doświadczenia, wiedzy, nawiązywania nowych znajomości! Osobiście uwielbiam poniedziałkową rutynę i czas na organizowanie następnego tygodnia, wpisów, spotkań. Jako bardzo zorganizowana osoba, planuję każdy dzień, aby wykorzystać maksymalnie czas wolny, którego i tak wciąż mi brakuje. To w poniedziałki wracam do treningów po dwudniowej regeneracji, chodzę wcześniej spać, aby rano nie mieć problemu ze wstawaniem (zazwyczaj i tak nie wychodzi, ale bywają wyjątki). To dla wielu kobiet również czas rozpoczęcia po weekendowej diety -” od poniedziałku” 🙂 i powrót do walki o piękną sylwetkę.

Co z pracą i szkołą? Przecież tak męczą… Ludzie – nie bez powodu tam chodzimy! Najważniejsze w życiu jest to, aby robić wszystko z pasją, nie na siłę. Dlatego każdy z nas powinien postarać się o posadę w wymarzonym zawodzie, która będzie przyjemnością, nie koniecznością. Szkoła to żadne zło! Nawet najgorsze lekcje spędzone w przyjaznym towarzystwie bywają przyjemne, a czas mija szybciej.

Dlatego proszę, nie narzekajcie, nie mówcie jak inni i postarajcie się zmienić nastawienie, ponieważ to pierwszy krok do sukcesu. Mówicie jak ja – „uwielbiam poniedziałek”. Za którymś razem w to uwierzycie, zmieniając negatywne zdanie.  

quotes-for-people-who-hate-mondays

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *