7 sposobów na wykorzystanie wakacyjnego czasu

Wielu z nas wkroczyło teraz w piękny, wakacyjny okres, w którym szkolna rutyna odeszły w kąt, uwydatniając inne problemy jak godzina wstania czy wybór kąpieliska i książki. Osobiście nie próżnuję, ponieważ przez cały pierwszy miesiąc pracuję, ale mimo to, wracając o 16 do domu mam multum czasu na wykonanie przyjemnych czynności. Nie znoszę się nudzić i siedzieć przez kilka godzin bezczynnie w miejscu, dlatego też od jakiegoś czasu myślałam nad wakacyjnymi perspektywami i czynnościami, które mogę wykonać (odhaczyć kilka pozycji z postanowień na ten rok).

 

1. Znajdź pracę

Praca to dobra odskocznia od rzeczywistości, dająca przede wszystkim możliwość zarobienia pieniędzy na wakacje. Dzięki pracy zmobilizujemy się do wstawania, a dzień będzie wydawał się dłuższy. 2 miesiące to bardzo długo, dlatego podjęłam się pracy tylko w lipcu – sierpień przeznaczam na podróże i regeneracje.

24962_wymarzona-praca

 

2. Czytaj więcej książek

Osobiście posiadam listę książek, które chciałabym przeczytać, ale ze względu na brak czasu i nadmiar innych obowiązków, nie mogłam tego robić. Teraz zabieram się za kilka, skutecznie odhaczając kolejne pozycje z listy.

 

163341728

 

3.Relaksuj się nad wodą z przyjaciółmi

Póki co, słońce pojawiło się na dobre, więc warto to wykorzystać. Nie wiadomo, jak długo z nami pozostanie, a być może to jedyna okazja do opalenia skóry na piękny, brązowy kolor. Praca i obowiązki to jedno, ale w życiu każdy z nas powinien znaleźć czas na odpoczynek i regeneracje. Najlepiej w towarzystwie znajomych nad wodą – wtedy czas płynie szybciej, a wspomnienia się nie do opisania.

tumblr_n8gybzbUB61st5lhmo1_1280

 

4. Pogłęb wiedzę z interesujących cię przedmiotów

Lubię się uczyć, muszę się do tego przyznać. Nie wyobrażam sobie 2 miesięcy bez nauki z moich ulubionych przedmiotów, więc oprócz pogłębiania wiedzy, powtarzam materiał. Dzięki temu na pewno łatwiej będzie mi wrócić we wrześniu do nauki, nie tracąc ciągłości.

 

hamak-ksiazka-kapelusz-rosliny-e1427892009599

http://warszawawpigulce.pl/

 

5.  Podróżuj, zwiedzaj świat

Moim ulubionym punktem wakacji są zawsze podróże. Jak wiecie, kocham je jak nic innego i mogłabym żyć całe życie na walizkach. Planuję już kilka wyjazdów w sierpniu, nie będzie mnie w Polsce prawie w ogóle. Cieszy mnie to, że będę miała możliwość poznania nowych miejsc i ludzi, wykonania kolejnych sesji, podziwiając zachody słońca. O wszystkim będę na bieżąco informować na Snapie i Instagramie.

 

DSC_1550-11

 

6. Zacznij pisać bloga

Zapewniam, że nic nie daje większej przyjemności niż blogowanie. No dobra, super, jak idzie w parze z podróżami i pięknymi fotografiami. Tak czy tak blogowanie wkręca nieziemsko, sprawiając ogromną frajdę. Kuchnia, opowiadania czy moda? Nieważne! Najważniejsze, abyś pokazał to w ciekawy sposób ze swojej perspektywy, wyrażając swoje idee i kreatywne pomysły. Dlatego jeśli jeszcze masz jakiekolwiek wątpliwości – pozbądź się ich i zacznij tworzyć!

 

home-office-336581_1280

 

http://pracujmadrze.pl/

 

7. Zadbaj o siebie, zregeneruj ciało i duszę

Nie bez powodu wakacje są obowiązkowe, dla każdego ucznia, w określonym terminie. Jak już wspominałam, oprócz nauki i pracy, do poprawnego funkcjonowania potrzebna jest regeneracja. Każdy z nas zasługuje na chwilę relaksu i spokoju, odejście od życia w biegu w pogoni za karierą, nauką czy pieniędzmi. Wakacje to dobry okres, aby zatrzymać się na chwilkę w miejscu, myśląc o sobie i swoich osobistych potrzebach. Warto również zadbać o swoje ciało, złapać trochę promieni słonecznych i znaleźć czas na nałożenie maseczki 😀

P.S. Upały upałami, ale uważajcie, aby się nie spalić na słoneczku !

 

DSC_1343 (2)

A jakie są Wasze plany na wakacje i sposoby na wakacyjną nudę? 

 

 

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *