5 hours in Oslo

DSC_0592-1

Kolejna stolica europejska z listy odhaczona. Uwielbiam zwiedzać duże miasta tętniące życiem, a Oslo do takich właśnie należy. Co prawda to mój drugi raz, jednak nadal czuję niedosyt po tegorocznej, 5 godzinnej wizycie. Wychodzę z założenia, że lepiej na krótko niż wcale, jednak na zwiedzenia miasta wzdłuż i w szerz potrzebuję kilku dni. Może to dobrze, że spędziłam tam tylko 5 h. Przynajmniej w ciągu roku będzie pretekst i okazja do zwiedzenia go kompleksowo, najlepiej z dwoma noclegami.

Rok temu dodałam już wpis na temat Oslo, jednak zawierał mniej zdjęć miasta, więcej stylizacji. Tym razem chciałam Wam pokazać uroki wszystkiego, co nas tam otacza. Stare budynki i nowoczesna opera. Parki, fontanny i promenada ciągnąca się przez kilka kilometrów, prowadząca aż do Pałacu i Ogrodów Królewskich.  Nie umiem w kilku słowach opisać tej pięknej stolicy, ponieważ jest połączeniem nowoczesnego i starego stylu za razem. Uroku dodaje położenia nad fiordem, który jest widoczny z wielu miejsc miasta. Podoba mi się to, że tak, jak w Londynie sklepy nie są usytuowane tylko w centrum handlowym, ale pojedyncze butiki znajdujemy przechadzając się wzdłuż ulicy. Oslo ukochanego Londynu mi nie zastąpi, jednak myślę, że jest już na drugiem miejscu zaraz po nim. Każdemu, kto lubi zwiedzać i podziwiać piękne krajobrazy oraz zieleń gorąco polecam wizytę.

Zapraszam Was do obejrzenia wszystkich zdjęć 🙂

Byliście kiedyś w Oslo? Dajcie znać, czy podobają Wam się zdjęcia.

DSC_0563-1

Widok na fiord z Opery

DSC_0685-1

Kolorowa ściana przez stacją kolejową.

DSC_0562-1

Piękna Opera w Oslo

DSC_0573-1

Z racji tego, że rano było zimno ubrałam jeansy. Dobrze, że miałam przy sobie spodenki. Mimo lekkiego wiatru okazały się być lepszą alternatywą niż długie spodnie. Wzięłam też okulary, które początkowo swoje miejsce miały  w torebce. Po 11 zrobiło się naprawdę upalnie, a okulary były niezbędne. Takie drewniane okulary oraz modne oprawki okularowe znajdziecie na stronie Gepetto :).

Spodnie, płaszcz – ZARA

Top – Second Hand

Bag – Primark

Sunglasses – Gepetto

DSC_0587-1

Promenada ze sklepami

DSC_0607-1

DSC_0591-1  DSC_0594-1

DSC_0659-1DSC_0596-1 DSC_0598-1 DSC_0599-1   DSC_0615-1

DSC_0676-1DSC_0672-1

DSC_0680-1

DSC_0661-1

Zdjęcia: Paulina Siwiec 

0 I like it
0 I don't like it

5 komentarzy

  1. A będzie wpis o Warszawie? Zdjęcia, jak ci sie podobało, co zobaczyć itd. Zdjęcie na insta było bardzo obiecujące :*

    • Dziękuję :*. Będzie wpis, robiłam dużo zdjęć, teraz muszę je obrobić. Napiszę też trochę o miejscach, które odwiedziłam, gdzie warto zjeść.

  2. Jakie europejskie stolice udało Ci się zwiedzić? ;)

  3. Czaimy się właśnie z dziewczyną na jakieś tanie loty do Oslo. Niekiedy można natrafić na przelot za grosze. Dzięki za inspirację, na pewno teraz się zdecydujemy na wyjazd :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *