Moje ulubione filmy z motywem świątecznym

W końcu nadszedł ten czas! Mowa oczywiście o świętach Bożego Narodzenia, które nie mają sobie równych. Szaleję na punkcie światełek choinkowych dekoracji i świątecznych motywów, mikołaja (prawdę mówiąc nie powinien się kojarzyć ze świętami, ale co zrobić). Zazwyczaj ten nastrój ogarnia mnie miesiąc wcześniej, zaczynam słuchać swoich ulubionych świątecznych utworów i odliczam czas do możliwości ubrania choinki, ustrojenia całego domu. U mnie w domu choinkę ubieramy zazwyczaj tydzień przed Wigilią, a w tym roku ze względu na mnogość obowiązków i brak czasu robiliśmy to rodzinnie w dzień Wigilii. Oczywiście poza muzyką jest wiele innych elementów, które są uzupełnieniem i sprawiają, że święta są jeszcze bardziej magiczne i niepowtarzalne. Tym zwieńczeniem są filmy, które puszczane w telewizji od lat nie dają o sobie zapomnieć! Przygotowałam dla listę moich ulubionych filmów z motywem świątecznym, które każdy z nas powiniem obejrzeć- bez względu na wiek i upodobania. Są na tyle uniwersalne, że spodobają się nawet najbardziej wymagającym kinomanom. Polecam oglądać je w rodzinnym gronie, wtedy magia świąt działa najbardziej.

A jakie są Wasze ulubione film świąteczne? Napiszcie mi w komentarzach,  chętnie nadrobię zaległości i obejrzę kilka Waszych pozycji.

Wesołych! 🙂

 

1. Kevin sam w domu (1990)

Reż. Chris Columbus

Wątpię, że wśród nas jest ktoś,  kto Kevina nie widział. Ten kultowy film pochodzący z 1990 roku jest już tradycja podczas Świąt Bożego Narodzenia. Ukazuje życie młodego chłopca,  który został sam w domu na czas Świtą. Rodzice w popłochu obowiązków i zajęć związanych z wyjazdem do innego miasta na Święta zapomnieli o zabraniu syna. Kevin, niepozorny i wydawać by się mogło niezdrany, doskonale poradził sobie w roli gospodarza. Co więcej, podczas włamania do domu udało mu się dzielnie pokonać włamywaczy.

d33184fe0021ca564cec3103

2. Ekspres polarny (2004)

Reż. Robert Zemeckis

To wzruszający film pokazujący historie małego chłopca,  który nie wierzy w Świętego Mikołaja. Podczas Wigilijnej nocy zostaje obudzony przez pociąg,  który zabiera go w podróż aż na Biegun Północny.  Poznaje kilku przyjaciół i ma okazję poznać Mikołaja. Atutem tego filmu jest możliwość obejrzenia go z najmłodszym członkami rodziny. Dla maluchów to ogromna frajda i utwierdzenie w przekonaniu, że to Mikołaj przynosi prezenty!

7f2c49989aa48fc402d36e42177a9e56

3. The Holidays (2006)

Reż. Nancy Meyers

Pisząc ten wpis jestem w trakcie oglądania tego filmu. Jest fenomenalny. Głównym wątkiem jest życie dwóch kobiet, które pod wplywem losu i nieoczekiwanych zmian, postanowily coś zmienić i odpocząć. Z pomocą internetu wymieniły się domami. Jedna z nich, żyjąca w luksusie na dwa tygodnie postanowiła zamieszać w skromnym domu, a druga wręcz przeciwnie, spedzic ten czas w willi. Jednej z nich udaje się poznać prawdziwa miłość. Więcej zdradzać nie będę, polecam obejrzeć go w gronie najbliższych.

. onesheet

4. Listy do M 2 (2015)

Reż. Maciej Dejczer

Zwlekałam z tym wpisem aż do dnia obejrzenia Listów do M 2. Po pierwszej części i recenzjach tej drugiej byłam przekonana, że znajdzie sie na mojej liście.  Tak też się stało,  jestem zachwycona przede wszystkim obsadą i wielowątkowością, która sprawia, że film jest dynamiczny i nie można przestać się śmiać. Trudno opisać w dwóch zdaniach, o czym jest. Łączy w sobie przygody kilku rodzin, które czekają na Świąteczny czas i spotkania w godzinnym gronie. Jedne bogatsze, drugie mniej zamożne, ale wszystkie pełne miłości i radości.

ru-0-r-650,0-n-Ht2178398fKCl_listy_do_m_2

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *