Mój sposób na swetrową sukienkę i płaszcz w panterkę | Zaful & Zara look

15325283_717299901761811_7918522477594034209_o

Marzyłam o ciepłej, zimowej sukience w swetrowym stylu. Jestem niska, więc wiele dłuższych swetrów mogłabym z powodzeniem wykorzystać, nosząc jako sukienkę. Jednak jak to w życiu bywa, jak czegoś bardzo chcę i przewracam internet do góry nogami, aby znaleźć coś wartego uwagi, nie ma niczego, co mi odpowiada. Dosłownie. Jak nie jaskrawy kolor, to krój niczym worek na ziemniaki.

Kiedy otrzymałam paczkę od Zaful początkowo byłam rozczarowana. Sweter był na mnie ewidentnie za szeroki, a ja wyglądałam w nim gorzej niż przeciętnie. Rozmiar odpowiedni, wymiary dokładnie sprawdzone, a sweter leżał jak mu się żywnie podoba. Bardzo mi się podoba, więc postanowiłam jakoś uratować sytuację, wygrzebując z szafy czarny pasek z dużą klamrą. Całe szczęście, że wzięłam go z domu. W innym wypadku sweter leżałby na dnie szafy. Nie ukrywam, że od razu wiedziałam, że pomysł z paskiem zakończy się powodzeniem. Nie zdawałam sobie jednak sprawy, że jeden detal potrafi tak wiele zmienić. Niby tylko pasek, sukienka ta sama, a wygląd sylwetki 100 razy lepszy. Czasami wystarczy tylko subtelny zabieg, jak włożenie kawałka koszuli do spodni czy sweterka do spódniczki i sylwetka wygląda bardziej proporcjonalnie i smukło.

Zimą kombinuje jak się da – grubsze rajstopy, sukienki i ciepłe futra. Wszystko tylko po co, aby się nie przeziębić, a w moim przypadku o to nie trudno. Jestem zmarzluchem do tego stopnia, że nawet zaczęłam nosić czapkę i rękawiczki, a nigdy wcześniej tego nie robiłam. Do kupna płaszcza w panterkę przymierzałam się już w zeszłym roku. Kosztował 400 zł, byłby prawdopodobnie za długi, dlatego zrezygnowałam. W tym roku za cel obrałam sobie znalezienie idealnego i oto jest!

 

fot. Monika Florczyk

sweater – Zaful | coat – Zara | bag – Primark | belt – Stradivarius | shoes – Pier One via Zalando | tights – Calzedonia

0 I like it
0 I don't like it

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *