Gdzie najlepiej sprzedawać ubrania w internecie?

16487643_754406591384475_3339169745869540452_o

Jak chyba każda dziewczyna (i nie tylko), mam swoje ulubione ubrania, które noszę do znudzenia i takie, które miałam na sobie kilka raz, bądź pokazałam we wpisie na blogu, a po kilkukrotnym ubraniu postanowiłam sprzedać i w zamian kupić jakieś inne. Próbowałam sprzedawać ubrania na różnych portalach internetowych i wymianach ubrań. Szafingi są w porządku, jeśli dziewczyny, które przychodzą nie są nastawione tylko i wyłączenie na sprzedaż i zysk. Jeśli nie ma osób chętnych do odświeżenia szafy (a taka jest też intencja szafingów), organizowanie i przychodzenie na niego mija się z celem.

Miejscem, gdzie z pewnością najprościej sprzedać ubrania, jest internet. Tyle, ile osób, tyle portali i stronek, gdzie można tego dokonać, ale ja jestem zwolenniczką 3 poniższych:

Vinted 

To pierwszy, z którego zaczęłam korzystać i jak dla mnie na dzień dzisiejszy najbardziej skuteczny portal do sprzedaży ubrań. Większość użytkowników to zweryfikowane osoby, podchodzące rzetelnie do sprzedaży i wymian. Administratorzy czuwają nad usuwaniem przedmiotów podrobionych, więc nie ma mowy o nieuczciwych zakupach (głównie, jeśli celujemy w droższe marki). W wiadomościach prywatnych i z pomocą moblinej aplikacji z łatwością dodamy nowy przedmiot, zmienimy jego opis, odpiszemy na wiadomość czy wyślemy zdjęcie.

Jedyna wada, którą dostrzegam to wiadomości typu „wymiana” od osób, które widząc sformułowanie „tylko sprzedaż”, nachalnie próbują wcisnąć swoje rzeczy w zamian za moją. Wystawiając ubrania mamy na celu odzyskanie części sumy, więc tego typu wiadomości się bezsensowne i irytujące.

____________________________________

Instagram stories

To nowa i dość innowacyjna metoda, która w rzeczywistości działa ekspresowo. Jak pisałam wyżej, Vinted to mój ulubieniec, a na Instagramie tak sprawnie mi to nie idzie, ale to z pewnością kwestia czasu. Po dodaniu zdjęcia bądź krótkiego filmiku możemy bardzo rzetelnie przedstawić produkt – jego wady, cenę. Wystarczy dodać adres e-mail, na który mają kierować pytania zainteresowani. Najprościej, gdy chętni wysyłają wiadomość do skrzyneczki na Insta.

Na Instastory wejdziecie klikając w zdjęcie profilowe danej osoby! Oglądanie relacji i zdjęć nigdy nie było prostsze.

P.S. Wchodząc w wyszukiwarkę (druga ikonka), możemy przeglądać proponowane (na podstawie polubionych zdjęć i filmów) story osób z każdego zakątka świata!

____________________________

Olx

Szybki i prosty w obsłudze, posiada z pewnością większą ilość użytkowników niż dwa wyżej wymienione i jest dostępniejszy. Plusem jest możliwość wystawienia dosłownie wszystkiego i publikacji informacji o nowych przedmiotach na innych portalach społecznościowych. Dodatkowo, aby zwiększyć szanse na sprzedaż, możemy podać numer kontaktowy, którego wyświetlenia na bieżąco monitorujemy.

Aplikacja mobilna wyświetla powiadomienia o nowych wiadomościach czy aktywności obserwowanych osób.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *