Klucz do porozumienia i czystej relacji

18449304_811485475676586_1078082929750032211_o

Po kilku wpisach podróżniczych i lifestylowych trochę oduczyłam się pisania wpisów modowych. Od zawsze marzyłam o tym, aby pokazywać tu nie tylko umówione sesje i looki, sfotografowane na bloga, a stylizacje, które noszę codziennie, których przygotowanie zajęło mi kilka minut. Czy to na uczelnie, czy na wieczorne wyście ze znajomymi. Ta jest pierwszą, która powstała z zamysłem pokazania po prostu tego, co ubrałam do szkoły, otwierając szafę i tworząc kompletny mix w kilka minut. Może nie jest to bardzo eleganckie, za to wygodne. Spędzając 10h na uczelni w czwartki, nie wyobrażam sobie, aby buty miały mnie obetrzeć, a za cienkie okrycie wierzchnie sprawić, że zmarznę.

Lubię futra i mimo maja, który powinien być przepełniony słoneczkiem, nie umiem ich odstawić. W czym innym jest mi zimno, a sto razy bardziej wolę ubrać cienki spód i futerko niż gruby sweter i bomberkę. Jakoś mi to do siebie nie pasuje. Futra są kontrowersyjne i nonszalanckie zarazem, a wielu osobom, stereotypowo podchodząc do mody, kojarzą się po prostu z szafą babć, które miały ich na pęczki.

Słyszałam już opinię, że mnie postarzają, a mając 20 lat, powinnam ich nie nosić. Nie przekonało mnie to i sądzę, że najważniejsze jest to, w czym czujemy się najlepiej. Nie czuję się dobrze w spodniach, więc ich nie noszę. Nie przepadam za mega sportowymi butami, więc ich nie mam. Staram się akceptować ludzi – ich zachowanie i ubiór. To ich sprawa, ich charakter i nic mi do tego, czy ktoś ubrał dresy czy rurki. Jeśli natomiast w zachowaniu innych w stosunku do mnie coś mi przeszkadza, mówię o tym wprost. Po co tkwić w toksycznych relacjach i nakręcać się do złych, niepotrzebnych emocji? Po co kłamać i nie mówić wprost o uczuciach, które są kluczem do zrozumienia drugiego człowieka? Nie bójcie się wyrażać otwarcie tego, co myślicie, bo wcześniej czy później będzie Wam coraz gorzej.

 
Zdjęcia: Paula Kierzek

futerko, torebka, spódniczka – Zara

sztyblety – Zalando

sweter z chokerem – Zaful

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *