Stylizacja z koszulą w paski z perełkami i białymi spodenkami

5S2A0067

Ostatnio, kiedy szłam do pracy przez ulice Opola minęłam sporo osób wyglądających zupełnie podobnie i zastanowiłam się nad tym, jak to możliwe, że tak różne osoby, o zupełnie odmiennych wnętrzach, na zewnątrz próbują upodobnić się do wszystkich innych.

Czy to trendy, modowe autorytety, czy może brak własnego, zarysowanego czysto stylu sprawia, że próbujemy na siłę przypominać kogoś, kim nie jesteśmy, kreować się tak, jakby chcieli zobaczyć nas inni? Codziennym widokiem jest spotkanie kilku osób w tej samej koszulce czy jeansowej katanie, a coraz rzadszym kogoś o odmiennym stylu, wyróżniającym się z tłumu. Kogoś, kto ma w sobie na tyle odwagi i pewności siebie, aby nie patrząc ślepo na trendy, spróbować określić swoją osobowość poprzez zarysowany styl, opisujący charakter, humor czy wnętrze.

Nie każdy wygląda dobrze w odciętych w talii sukienkach, jednak wiele dziewczyn stara się je nosić ze względu na powszechnie przyjęte stwierdzenie, że faceci zwracają na to uwagę bardziej niż na jeansy czy białą koszulę. To samo ze szpilkami czy czerwoną pomadką. Ile razy zdarza się, że patrzymy na to, jak chcemy wyglądać w oczach innych, jak chcemy zostać odebrani, zapominając w tym o najważniejszym? O sobie i własnej osobowości zatracanej przez chęć zaspokojenia wymagań kogoś innego.

I teraz jeszcze jedno, co przychodzi mi do głowy, a mianowicie cel, jakim kieruje osobą, która postanawia zmieniać twarze w zależności od okoliczności czy osób, z którymi przebywa. Na pozór niewidoczne zmiany, przy bliższym spotkaniu są bardzo wyczuwalne, a po jakimś czasie nawet rażące. Nie wyobrażam sobie spotykać się z kimś, kto w moim towarzystwie jest dla mnie przemiły, a w innym traktuje mnie nijako, jak powietrze. Chociaż sądzę, że określenie z powietrzem jest akurat mało trafne. Powietrze jest niezbędne do życia, a takie osoby o kilku twarzach nie.

  

zdjęcia – Mateusz Wyżliński

szorty, koszula – Zara

zerówki – Sin Say

0 I like it
0 I don't like it

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *