Zakochaj się w Tindari czyli spacer po sycylijskim raju

IMG_6278

Po tygodniowej wizycie u rodziny na Sycylii, która wszelkie zakątki zna lepiej niż ja Opole, mam tyle zdjęć, że aż będziecie mieć dosyć. Z resztą, po obszernej relacji na Instagramie być może już macie :).
Dziś zabiorę Was na krótki spacer po pięknym, malowniczym miasteczku Tindari, znajdującym się 268m n.p.m.. Małe miasteczko, Sanktuarium Czarnej Madonny, mnóstwo straganów z ręcznie robionymi pamiątkami i przepysznym jedzeniem to miejsce na mapie, do którego w ciągu roku przybywają tysiące osób. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! To miejsce jest niepowtarzalne, a jego historia jest niesamowita.

Zacznijmy od samego momentu dotarcia do Tindari, bo to nie takie proste. Samochodem dojedziemy tylko do pewnego miejsca, do samego miasta wjazd jest zabroniony. Za 1 euro możemy kupić autobus w dwie strony. Jeździ co około 10 minut. W oczekiwaniu można wykorzystać czas na zrobienie zdjęć pięknej, sycylijskiej panoramy z Morzem Tyrreńskim i palmami na czele. Wjazd na samą górę pod Sanktuarium jest zabroniony, jednak z racji, że mój wujek pracuje właśnie tam, miałam możliwość dojazdu samochodem. Mini miasto ma wyjątkowo włoski klimat – śródziemnomorska roślinność, górzyste otoczenie i przepiękne arkady.

Sanktuarium składa się z dwóch części – do pierwszej wejdziemy bez większych problemów, jest otwarta dla każdego. Do drugiej już gorzej – trzeba mieć “przepustkę” lub znajomości, aby móc obejrzeć starszą część sanktuarium. Jest na co popatrzeć! W środku możemy nacieszyć oko mnogimi w kolory, ręcznie robionymi witrażami i malowanym na suficie obrazem. Dzięki grze kolorów, wnętrze jest wypełnione niepowtarzalnym światłem. Z okna widać wysepkę na Morzu Tyrreńskim, z którą związana jest legenda dotycząca cudu. Podobno kiedyś z tego okna wypadła dziewczynka i ku zdziwieniu przeżyła. W miejscu, w którym upadła na piasku zarysował się obraz Marii, a konkretnie twarz, widoczna do teraz!

  

Po spacerze i zwiedzaniu możemy zakupić ręcznie robione ozdoby, symbole religijne czy pamiątki.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *